telefony
 1. Nigdy nie przekraczaj wysokiego stanu oleju na miarce.
 2. Nie stosuj silikonu do połączeń olejowych przy turbinie, a w innych miejscach z rozsądkiem.
 3. Nie odpalaj auta z nogą na gazie. Jeśli musisz to uczynić, to zakręć rozrusznikiem normalnie bez nogi na gazie. Po kilku obrotach rozrusznikiem pompa oleju zdąży podnieść ciśnienie w układzie i poda olej na turbinę, co poprawi usztywnienie wirnika turbosprężarki i jego smarowanie (wał wirnika pracuje normalnie na „poduszce olejowej”). A więc delikatne naciśnięcie nogi na gaz zminimalizuje ewentualne uszkodzenia spowodowane brakiem smarowania w pierwszych momentach pracy silnika (wytarcia bieżni łożysk ślizgowych turbosprężarki). W przeciwnym razie powstać mogą duże luzy boczne wirnika lub wyciek oleju z turbiny, co równoznaczne jest z jej awarią.
 4. Przy wymianie oleju, turbosprężarki, sprężarki i procesach związanych z układem olejowym i w procesach napraw, zawsze kręć rozrusznikiem bez odpalenia 4 razy po 4 sekundy. Najpewniej przy wymianie turbiny wymień olej i filtr, pod przewód zasilający podstaw pojemnik, wyłap od 1 do 2 litrów brudnego oleju, z którym zmieszał się olej nowy pędząc po magistrali olejowej w stronę turbiny, zbierając wszystkie zanieczyszczenia po drodze. Przy okazji układ olejowy jest oczyszczony, można montować turbinę i odpalać.
 5. Umiarkowanie dodawaj gazu przy:
  • ruszaniu z miejsca (parkingi, skrzyżowania);
  • zmianie biegów (redukcja szczególnie pod wzniesienia);
  • wyprzedzaniu.
 6. Każde raptowne naciśnięcie na pedał gazu powoduje bardzo szybką reakcję spalania paliwa w silniku i w efekcie szybkie wydostawanie się spalin na zewnątrz przez turbosprężarkę, a więc raptowne uderzenie spalin przekrzywia wirnik i blokuje go w obudowie, powodem jest zbyt słaba poduszka olejowa, ucisk spalin na wirnik jest tak olbrzymi, że urywa wirnik stalowy. Przyczyną tego może być zawór oleju przy pompie olejowej, który jest po prostu zamulony lub wypracowany (pompa olejowa).
 7. Nie wyłączaj silnika raptownie po skończonej jeździe (pracy).